Bu site tüm içeriğiyle birlikte satılıktır.
İletişim için 05077733898 numaralı hattımıza mesaj iletiniz

LR ProBalance Asit-Baz Dengesi

LR ProBalance Asit-Baz Dengesi

Ürün Sonuçları

25 Kasım 2016

ekledi.

Yorum Yaz

247 kez incelendi.

Asit-Baz dengesi ne demek?

Asit-Baz dengesi, vücuttaki asitlerin ve bazların uygun metabolizmayı sağlayan dengeli bir çalışmasıdır. Bu çalışma, bir orkestra şefi gibi nefesimizi, dolaşım ve boşaltım sistemlerimizi, sindirimimizi, bağışıklık sistemimizi, hormonlarımızı ve birçok diğer vücut sistemimizi düzenler. Neredeyse tüm biyolojik süreçler sadece belirli bir pH değerine ulaştığında doğru bir şekilde ilerler. Bu asit baz dengesi çok fazla eksilirse; uyuma problemleri, yorgunluk ve ağrı gibi günlük kronik sorunlara yol açar.

Kronik aşırı asitlenmenin muhtemel nedenleri:

Kronik bağırsak fermantasyonu veya metabolizma hastalıkları (örneğin; şeker hastalığı), böbrek yetmezliği, kalp yetmezliği, zehirlenmeler, aşırı fiziksel zorlamalar, bacaklardaki ve beyindeki kan dolaşım bozukları gibi sorunlar vücudunuzda fazla miktarda asit oluşturabilir. Fazla asit üretimi dış etkenler aracılığı ile de oluşur. Az sıvı tüketimi, aşırı protein alımı, hazır işlenmiş gıda ve yetersiz taze besin tüketimi veya yemeklerin yanlış şekilde pişirilmesi baz eksikliğine neden olabilir.

Aşırı asitlenmenin belirtileri nelerdir?

Artan asit yüklenmesinin belirtileri tüm organ sistemlerinde bulunabilir. Buna dolaşım ve iskelet sistemi de dahildir.

Kronik aşırı asitlenme örneğin; yaşa bağlı uyuşukluk veya kronik kas problemleri ile kendini gösterebilir. Burada önemli olan uygun beslenme ile vücudu desteklemektir. Bu takviye olmazsa hücreler yeterli oksijen sahip olamaz; cilt gri ve yorgun bir görünüm alır. Böylece cildin yaşlanma süreci hızlanır.
lr-probalance-ile-asit-baz-dengesiAşırı asitlenmeye karşı neler yapabilirim?

Aşırı asitlenmenin daha kötü sonuçlarına engel olmak için, sizlere işi doğrudan ve kalıcı bir şekilde çözmenizi öneriyoruz. Ancak bu şekilde aşırı asitlenmeden kendinizi uzun süre koruyabilirsiniz. Peki bu nasıl olacak? Tabi ki ProBalance ile!

Mümkün olmayan şey ise, bu aşırı asitlenmeden tamamen korunmanızdır. LR Health & Beauty sadece düzenleyici daha doğrusu destekleyici bir besin takviyesi sunmaktadır.

Her şeyden daha önemlisi vücudunuza, ProBalance’ın içerisinde dengeli bir ölçüde bulunan yeterli, esas ve bazik (alkali) mineralleri almanızdır. Bu mineraller; Kalsiyum, Potasyum, Magnezyum ve Sodyumdur. Bunlar vücuttaki Asit-Baz dengesini düzenlemekle yükümlüdür.

ProBalance’ın içerisinde kalsiyum ve sodyum karbonat bulunmaktadır. “Asit intibitörü (azaltıcısı)” olarak adlandırılan karbonat, artan mide asidi durumunda mideyi sarar ve buna bağlı ortaya çıkabilecek mide yanmasını engeller.

Aynı zamanda ProBalance’ın içeriğinde potasyum ve magnezyum sitrat bulunur. Sitratların metabolizma içerisinde kullanımı oldukça değerlidir ve bazik (aklali) mineralleri hızlıca kan dolaşımına taşır. Aşırı asitlenme durumunda kanın önemi nedir?

Kan; yaşamsal önem taşıyan oksijen için önemli bir transfer organıdır. Hücrelerimize yeterli miktarda oksijen sağlanması için, akciğerlerimizdeki oksijen kana karışır. Sağlıklı bir kanın bazik (alkali) pH değeri 7.35-7.45 arasındadır. Kan, iyi bir beslenmeyle kazanılan mineraller sayesinde kendi içeriğinde oluşan asidi etkisiz hale getirir-nötrleştirir. Eğer yeterli bazik (alkali) mineraller doğru bir beslenme ile alınmazsa – ki günümüzde sık karşılaşılan bir durumdur- ProBalance ürünümüz devreye girmektedir!

Eğer kan aşırı asitlenirse ne olur?

Eğer bazik (alkali) mineraller alınmazsa, vücut “ Acil Durum” safhasına girer. Doğal olarak vücut kendini kurtarmayı bilir ve kemiklerdeki kalsiyumu kullanır. Kemikler minerallerinden eksik kalır ve kırılgan olurlar. Bu durum osteoporoz ve kemik kırılmalarına yol açar. Aşırı asitlenmenin kendimde olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Önerimiz: Asidin ne kadar asitli olduğunu test edin! Asit kişileri yorgunlaştırır ve bitkinleştirir. Eğer idrar tahlili yapmak istiyorsanız, en az iki gün boyunca günde 3 kere (sabah, öğle, akşam) yemeklerden önce ve sonra pH testini (test kağıdını) uygulamanızı öneriyoruz. Eğer sabahları ve akşamları idrar asitli bölümde gözüküyorsa, bu gayet normal bir durumdur. Daha çok öğlenleri bazik (alkali) bölgede kendini gösterir.

pH aralığı asitli bölge (pH 0-6.8), nötr bölge (pH 6.8-7.2), ve bazik (aklali) bölge (pH 7.2-14) olarak ayrılmıştır. Eğer sonuçlar öğlenleri asitli bölgede ise, ölçümden önceki son günlerde yenen yemek seçiminden kaynaklanan doğal bir durumdur, ancak aynı zamanda vücuttaki aşırı asitliğe de işaret eder. (aşırı asitlenme = günde 3×4 Tablet ProBalance yemek sırasında veya sonrasında bol su ile alınmalıdır.)

Besinler üç gruba ayrılır:
– Bazik (alkali) Besinler: Patates, meyve, sebze, soğan
– Asitli Besinler: Et, sosis, peynir, şeker, unlu mamüller, kahve, çikolata, alkol
– Nötr besinler: Yağ, bitkisel yağ, taze fasülye
Güçlü kalabilmemiz ve kendimizi sağlıklı hissedebilmemiz için mineraller ve eser elementler içeren
takviye edici gıda ProBalance ile günlük beslenmemiz düzenlenir aynı zamanda da desteklenir.

LR Hatice 0530 735 10 80


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Dikkat !
1. LR ürünlerinin internet üzerinde satışı yasaktir.
2. Asla yanlış bir bilgi yer almamaktadır. Ürün ve içerik bilgilerini facebook adresimizden takip edebilirsiniz
3. Ürün Fiyatlarını 0530 735 10 80 Telefon, whatsapp, line & viber uzerinden sorabilirsiniz (Katalog da yer alan fiyattan 4 te 1 indirimlidir)
4. Ürünler ne zaman gelmektedir ? / Üyelik ile yada bizden almanız durumunda ortlalama 1 hafta içindedir.
5. LR Üyelik ile indirimli almanız halinde : LR Sisteminde yer alan 600 + kozmetik ürünü de aynı şekilde 4 te 1 indirimli alabilirsiniz.
6. Üyelik ile sizi LR Şirketine satış ortağı yapıyoruz.. Ürunleri dilerseniz kendinize, dilerseniz kar oranı ile bir başka kimseye satabilirsiniz.
7. LR ürünleri , Zeitgard Ürünleri de dahil Avrupanın en buyuk laboratuvarı Dermatest onayilidir.
8. Ekibimiz veya bizden aldığınız taktirde ürünlerin kullanımı ve eğitimini sağlıyoruz.
9. İletisim & Ulasim Whatsapp 0530 735 10 80 & Avrupa +491577803273 numaralarimiz ile 7/24 Ulasabilirsiniz.
10. Kendi LR Satis Ortakliği Timimiz dışında bilgi verilmemektedir.


Altta yer alan form aracılıyla, tarafımıza not bırakabilir, dilediğiniz vakit itibariyle size dönüş yapmamızı sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Bu yazıda yorumlar kapalı.

We are TURK we are lords of the world !